Czy rozliczanie PIT online jest bezpieczne?

Rozliczenie podatku wcale nie musi należeć do trudnych, czasochłonnych i nieprzyjemnych. Można to zrobić o wiele prościej i szybciej – jakim sposobem? Wystarczy ściągnąć program do rozliczania PIT przez Internet, który znacznie uprości rozliczanie podatku.

Czytaj więcej

Błędy w rozliczeniach PIT – korzystaj z programów online

Jakie błędy najczęściej pojawiają się na rozliczeniach podatków? Lista pomyłek, które popełniają podatnicy jest bardzo długa. Na wielu zeznaniach podatkowych pojawiają się błędne obliczenia lub nieprawidłowe zaokrąglenia kwot.

Czytaj więcej

Uporaj się z deklaracją podatkową

Rozliczanie PIT przez Internet to prosty sposób na uporanie się z każdą deklaracją podatkową. Wiele osób ma niemałe problemy z rozliczaniem PIT, jednak rozliczanie PIT przez Internet wygląda całkiem inaczej. Korzystając z programu do PIT, możemy sprawnie i szybko wypełnić formularz. Będziemy mieć również pewność, że zrobimy to prawidłowo, ponieważ program krok po kroku przeprowadzi nas przez proces rozliczania deklaracji.

Czytaj więcej

Jak poradzić sobie z rozliczeniem rocznym?

Masz dość marnowania cennego czasu na długotrwałe i skomplikowane rozliczanie podatku? Chciałbyś szybko uporać się z podatkiem i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę? Pragniesz mieć pewność, że Twoje zeznanie podatkowe zostało rozliczone prawidłowo? Zapewne na wszystkie z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco. Nie Ty jeden, ponieważ każdy podatnik chciałby łatwo i szybko rozliczyć się z fiskusem.

Czytaj więcej

Optymalizacja podatkowa a rozliczenie PIT 2020

Optymalizacja podatkowa nie jest zazwyczaj właściwie rozumiana przez podatników, najczęściej odnosimy się do niej jak do wątpliwej i podejrzanej aktywności dużych przedsiębiorstw i międzynarodowych korporacji. Jednak mniej lub bardziej świadomie czynimy to samo w naszych zeznaniach podatkowych, również tych najnowszych — PIT 2019 w zeszłym roku i PIT 2020 już za kilka miesięcy. Uruchamiając PIT 2020 program, warto poważnie zastanowić się nad tym krokiem — optymalizacja podatkowa to zabieg legalny oraz dostępny dla każdego.

Nawet jeśli rozliczenie podatkowe PIT 2019 jest już zamknięte (choć jeszcze nie wszyscy w naszym kraju korzystają z aplikacji epit 2019) i nie pomyśleliśmy do tej pory o ewentualności optymalizacji naszego rocznego rozliczenia PIT, warto o ty...

Czytaj więcej

E-pity roczne — jak uniknąć błędów w PIT 2020

Nawiązując do niechlubnych statystyk błędnie przygotowanych deklaracji podatkowych PIT 2019 w czasie najbliższych rozliczeń rocznych – jak co roku – dopuścimy się zapewne wielu drobnych, jak również poważniejszych niedopatrzeń w naszych rozliczeniach. Wielu z nich unikniemy poprzez standardowe, darmowe rozliczenie PIT 2020. Pozostałe poprawimy najprawdopodobniej w korektach naszego rozliczenia PIT. Warto być jednak świadomym najczęściej występujących błędów w PIT online.

Niewątpliwie najczęstszymi błędami popełnianymi przez polskich podatników są błędy rachunkowe w epit. Błędy tego rodzaju prawie całkowicie eliminuje użycie aplikacji pit 2020 program – będzie to naturalny wybór dla podatników, którzy cenią sobie łatwość rozliczenia, ponieważ takie ...

Czytaj więcej

Kto składa PIT-38?

PIT-38 składają podatnicy, którzy w danym roku podatkowym osiągnęli przychody zaliczane do kategorii przychodów uzyskanych z kapitałów pieniężnych. Przychody te można podzielić na dwie grupy: dochodów podlegających opodatkowaniu 19% oraz przychodów opodatkowanych podatkiem dochodowym zryczałtowanym. Na deklaracji PIT-38 rozliczamy takie dochody, jak na przykład objęcie akcji (udziałów) w spółkach, zbycie papierów wartościowych, pochodnych instrumentów finansowych czy udziałów w spółdzielniach lub spółkach z osobowością prawną. Prócz tego w pit 38 podatnicy mogą także wykazać podatek zryczałtowany od przychodów z kapitałów pieniężnych, które wykazane są w artykule 30a ustawy o pdof. PIT-38 należy złożyć do 30 kwietnia. Konieczne jest przestrzeganie tego terminu, gdyż nie złożenie PIT o czasie może prowadzić do sankcji karnych, między innymi do nałożenia grzywny.

Czytaj więcej

Deklaracja PIT-38 – instrukcja i objaśnienia

Deklaracja PIT-38 przeznaczona jest dla podatników, którzy rozliczają przychody z akcji, obligacji, realizacji praw z papierów wartościowych oraz zbycia udziałów w spółkach czy pożyczonych papierów wartościowych (sprzedaż krótka). Formularz pit 38 składa się niezależnie od tego, czy otrzymuje się dochody z jeszcze innych źródeł. Termin złożenia deklaracji PIT-37 to 30 kwietnia (następujący po roku, za który rozliczamy PIT).

Czytaj więcej

E-deklaracje podatkowe a kwestia podpisu elektronicznego

Niegdyś e-deklaracje podatkowe wymagały złożenia podpisu elektronicznego. Jednakże obecnie wystarczy podanie kilku istotnych danych weryfikacyjnych. W poniższym artykule wyjaśniamy, które dane i informacje są niezbędne, aby wysłać PIT drogą internetową.

Czytaj więcej

Terminy rozliczeń podatkowych – czy wiesz, do kiedy musisz rozliczyć PIT?

Terminowe składanie deklaracji podatkowych jest niezwykle ważne. Za nieterminowe rozliczenie się z fiskusem grożą bowiem kary finansowe. W poniższym artykule przypominamy, do kiedy w 2020 roku powinno się złożyć konkretny PIT.

Czytaj więcej