PITy

Czy rozliczanie PIT online jest bezpieczne?

Rozliczenie podatku wcale nie musi należeć do trudnych, czasochłonnych i nieprzyjemnych. Można to zrobić o wiele prościej i szybciej – jakim sposobem? Wystarczy ściągnąć program do rozliczania PIT przez Internet, który znacznie uprości rozliczanie podatku.

Czytaj więcej

Jak poradzić sobie z rozliczeniem rocznym?

Masz dość marnowania cennego czasu na długotrwałe i skomplikowane rozliczanie podatku? Chciałbyś szybko uporać się z podatkiem i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę? Pragniesz mieć pewność, że Twoje zeznanie podatkowe zostało rozliczone prawidłowo? Zapewne na wszystkie z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco. Nie Ty jeden, ponieważ każdy podatnik chciałby łatwo i szybko rozliczyć się z fiskusem.

Czytaj więcej

Optymalizacja podatkowa a rozliczenie PIT 2020

Optymalizacja podatkowa nie jest zazwyczaj właściwie rozumiana przez podatników, najczęściej odnosimy się do niej jak do wątpliwej i podejrzanej aktywności dużych przedsiębiorstw i międzynarodowych korporacji. Jednak mniej lub bardziej świadomie czynimy to samo w naszych zeznaniach podatkowych, również tych najnowszych — PIT 2019 w zeszłym roku i PIT 2020 już za kilka miesięcy. Uruchamiając PIT 2020 program, warto poważnie zastanowić się nad tym krokiem — optymalizacja podatkowa to zabieg legalny oraz dostępny dla każdego.

Nawet jeśli rozliczenie podatkowe PIT 2019 jest już zamknięte (choć jeszcze nie wszyscy w naszym kraju korzystają z aplikacji epit 2019) i nie pomyśleliśmy do tej pory o ewentualności optymalizacji naszego rocznego rozliczenia PIT, warto o ty...

Czytaj więcej

Terminy rozliczeń podatkowych – czy wiesz, do kiedy musisz rozliczyć PIT?

Terminowe składanie deklaracji podatkowych jest niezwykle ważne. Za nieterminowe rozliczenie się z fiskusem grożą bowiem kary finansowe. W poniższym artykule przypominamy, do kiedy w 2020 roku powinno się złożyć konkretny PIT.

Czytaj więcej

Podatnicy pracujący u kilku pracodawców na podstawie umów zlecenie, powinni wszystkie uzyskiwane dochody zsumować i łącznie wykazać w jednym rocznym rozliczeniu podatkowym. Jak to zrobić prawidłowo? Wyjaśniamy w poniższym poradniku.

Czytaj więcej

Dla kogo kwota wolna od podatku w PIT 2019?

Podwyższony wymiar wartości finansowej nazywanej „obniżającą opodatkowanie”, który czeka nas w najbliższym rozliczeniu podatkowym to dobra nowina dla ogromnej większości podatników rozliczających się z podatku dochodowego PIT w ramach zasad ogólnych opodatkowania. Bezpośrednią konsekwencją, której spodziewać mogą się miliony podatników o stosunkowo niskich dochodach będzie znaczący wzrost zwrotu podatku po rozliczeniu PITy 2019. Jednak nie jest to równie dobra wiadomość dla podatników o znacząco wyższych dochodach, a dla tych rozliczających się inaczej niż przy użyciu skali podatkowej, jest to wiadomość całkowicie neutralna.

PIT 2019 online to pierwsze rozliczenie podatkowe za sprawą, którego skorzystać będziemy mogli z nowej stawki kwoty wolnej od...

Czytaj więcej

Jak rozliczyć PIT online i skorzystać ze wsparcia podatkowego dla rodzin

Tegoroczny PIT online stanowi znakomite wsparcie w procesie rozliczania podatków w roku 2020 i dostępny jest dla wszystkich grup podatników. Dotyczy to także podatników opiekujących się dziećmi oraz rodzin. Dodatkowo te grupy polskich podatników mogą spodziewać się znacznego uproszczenia formalności rozliczeniowych PIT, jakich wymagano od nich w przeszłości, w rezultacie nowelizacji w prawie podatkowym.

W roku 2018 wprowadzono modyfikacje przepisów, wedle których na potrzeby rozliczenia program PIT online polskie rodziny zwolnione zostały z części obowiązków raportowych. Bezpośrednim tego efektem jest uproszczenie oraz skrócenie pracy nad zeznaniami podatkowymi w program PIT, jakiej się od tej grupy podatników wymaga.

Przede wszystkim całkowitemu zwolnieniu z poda...

Czytaj więcej

Rozliczenie PIT 2019 – praktyczne rady

Zmniejszenie podatku przez podwyższenie kosztów

W rozliczeniu pit 2019 wykazujemy uzyskane w roku podatkowym 2019 przychody, koszty uzyskania oraz przysługujące nam ulgi i odliczenia. Koszty podatkowe oraz odpisy z tytułu ulg i odliczeń obniżają kwotę podatku do zapłacenia. Warto dokładnie poznać możliwości skorzystania z odpisów, aby zmniejszyć wysokość podatku.

Jednym z elementów obniżających podstawę opodatkowania są koszty podatkowe, czyli koszty poniesione w celu uzyskania przychodów. Koszty uzyskania przychodów uwzględnia się zarówno w działalności gospodarczej jak i w przypadku przychodów uzyskanych ze stosunku pracy.

W działalności gospodarczej zaliczeniu do kosztów podlegają nie tylko koszty poniesione w celu uzyskania przychodów, ale również koszty ...

Czytaj więcej

Ogólne zasady wypełniania deklaracji podatkowej – pity 2020

W nadchodzącym roku podatkowym, nie czeka nas wiele zmian w zakresie podatków. Poniżej omówienie nadchodzących zmian obejmujących pity 2020.

Zmiany będą odnosiły się do wykazywanych w pit 36 dochodów ze specjalnych działów produkcji rolnej. Obliczenia dotyczące tych dochodów ustalane będą tak jak z innych działów produkcji gospodarczej. Podatnik wypełnia wtedy pity 2020 związane z produkcją rolną PIT DS. Przychody ze źródeł nieujawnionych w przypadku niezgodności wydatków i kosztów poniesionych w toku pracy, będą regulowane podatkiem 75%, a więc lepiej, abyśmy byli poinformowani, które dochody należy wykazać przez pity 2019. W przypadku niejasności warto zadzwonić do urzędu podatkowego...

Czytaj więcej

Podatki w nowym roku: pity 2020

Jeśli poprawnie udało nam się wypełnić pity 2019 w sposób elektroniczny i nasze pity 2019 program dobrze zweryfikował, możemy być pewni, iż powiedzie nam się rozliczenie też przez pity 2020 program, który działa podobnie do poprzedniego.

Pity 2020

Pity 2020 nie różnią się w większym stopniu od tych z roku poprzedniego. Jeśli ktoś zna pity 2019 może w oparciu o pity 2019 program, w którym zapisał dane z roku wcześniejszego rozliczyć też pity 2020. Jeśli nasza sytuacja podatkowa się nie zmieniła, mamy zapewne już wszystkie potrzebne dane do systemu, które następnie zweryfikuje nasze pity 2020 program dokonując w nim odpowiadających na rok aktualny przeliczeń...

Czytaj więcej
https://www.pitax.pl/program-pit https://www.pitax.pl/pit-online https://www.pitax.pl/pity (rozliczenie pit) https://www.pitax.pl/pity-2016 (PITy) https://www.pitax.pl/portal-podatnika https://www.pitax.pl/