portal podatnika

Rozliczenie podatkowe nauczyciela — działalność pozaszkolna

Standardowe rozliczenie nauczyciela, jakie oferuje portal podatnika może i często zawiera przychody z prac wykonywanych poza szkołą. Wymagać będą one odmiennego potraktowania w jego rozliczeniu podatkowym.

Nauczycielska działalność pozaszkolna na bazie umowy o pracę opartej o Kartę Nauczyciela lub kodeks pracy może zawierać liczne aktywności, które należy odmiennie potraktować w oprogramowaniu portal podatkowy. Poza godzinami swojej regularnej pracy nauczyciel może udzielać korepetycji lub pomoc w odrabianiu zadań domowych za wynagrodzeniem. Nauczyciele mogą także organizować się w niepublicznych centrach edukacyjnych świadczących usługi w zakresie nauczania języków, specjalistycznych szkoleń, nabywaniem różnego rodzaju kwalifikacji itd...

Czytaj więcej

Podatki od zarobków w Internecie

Internet daje spore możliwości wykonywania działalności zarobkowej. Przychody z takiej działalności podlegają co do zasady opodatkowaniu.

Zarabiać w Internecie można na różne sposoby. Może to być działalność handlowa lub usługowa, prowadzenie strony www, przez Google AdSense i programy partnerskie, płatne przeglądanie stron www i klikanie reklam itd. Rozliczanie takich przychodów niejednokrotnie wzbudza wątpliwości zarówno podatników jak i urzędników.

Kiedy działalność gospodarcza?

W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, które podlegają obowiązkowi podatkowemu z chwilą podjęcia działalności, nie ma znaczenia, jakimi środkami świadczona jest usługa (może to być usługa internetowa) oraz jakim kanałem dokonano zapłaty.

Natomiast...

Czytaj więcej

Portal podatkowy — aktualna postać i tendencje rozwojowe

Portal podatkowy zwany przez niektórych podatników także portalem podatnika zadomowił się na stałe tak w mentalnej mapie nowoczesnego podejścia do obsługi rozliczeń PIT, jak i w języku przeciętnego petenta organów administracji podatkowej. Portal podatnika przynosi przy tym, jak najbardziej uchwytną zmianę, w jaki pracy nad zeznaniem podatkowym każdego z nas. Spróbujmy przyjrzeć się bliżej udogodnieniom, jakie ten drobny twór informatyczny wniósł w nasze relacje z fiskusem, ale także zbadajmy jego możliwy przyszły wpływ na praktyczną manifestację systemu podatkowego naszego kraju.

Znakomitym wprowadzeniem do zagadnienia portalu podatkowego jako takiego stanowi film promocyjny wrocławskiej firmy usługowej PITax (https://www.youtube.com/watch?v=k0N9-ZmVwt8) ora...

Czytaj więcej

Nowoczesne narzędzie do rozliczania PIT — portal podatnika

Każdy podatnik rozważający elektroniczne rozliczenie podatkowe w roku 2020 staje przed wyborem odpowiedniego dla siebie oprogramowania PIT. W szerokiej ofercie wielu dostępnych na rynku aplikacji służących do przygotowania elektronicznych wersji zeznania podatkowego znajdziemy różnorakie rozwiązania, z których portal podatkowy jest najbardziej kompleksowym i wielofunkcyjnym.

Portal podatkowy znany też jako portal podatnika, jeżeli właściwie przygotowany stanowi najbardziej zaawansowany pakiet narzędzi do rozliczania PIT, jednak w potocznym rozumieniu zazwyczaj funkcjonuje pod tą nazwą każdy niemalże serwis internetowy dotyczący tematyki podatków...

Czytaj więcej

Wybierz najlepszy portal podatkowy

Z myślą o podatnikach lubiących skuteczny i dokładny sposób rozliczania stworzono portal podatnika.

System rozliczeń elektronicznych funkcjonuje już od 2008 roku, kiedy to pojawiała się sprawna i łatwa aplikacja przygotowana przez Ministerstwo Finansów w ramach programu e-deklaracje. Pod nazwą e- deklaracje można znaleźć specjalny portal podatkowy, który ułatwi i usprawni proces wypełniania rocznych zeznań przez podatnika. Istnieją na rynku jednak także inne sposoby, by rozliczanie pit 2020 online było przyjemne, bezpieczne. W tym celu skonstruowano wiele dobrze działających i przystosowanych dla nawet mało pojętnych podatników elektronicznych form ułatwiających rozliczanie PIT 2020. Portal podatnika ma najczęściej prosty i przejrzysty interfejs...

Czytaj więcej

Portal podatkowy — definicja oraz funkcje

Termin „portal podatkowy” jest już trwałym elementem języka polskiego podatnika. Jest również oficjalnym narzędziem polskiej ordynacji podatkowej.

W potocznym rozumieniu pod pojęciem „portal podatkowy” lub „portal podatnika” mieści się praktycznie każdy internetowy serwis (grupa powiązanych ze sobą stron) informacyjny poświęcony tematyce podatków. Terminologicznie rzecz ujmując, nie jest to całkowicie poprawne rozumienie, ponieważ portal powinien być poszerzony o dodatkowe zazwyczaj dość różnorodne funkcje internetowe dostępne z jednego adresu internetowego.

Nie zmienia to faktu, że wiele adresów zawierających określenia: portal podatnika, portal podatkowy, PIT, (e)podatki, itp. z powodzeniem spełnia powyższe warunki...

Czytaj więcej

Najlepsze portale podatkowe dla podatników online

Już teraz w nachodzącym roku podatkowym, firmy internetowe przygotowały dobry portal podatkowy dla wszystkich podatników korzystających z usług elektronicznego rozliczania. Poznaj możliwości portalu podatnika i szybko rozwiąż kwestię rocznych zeznań podatkowych.

Podatnik, który do tej pory trudził się samodzielnie nad rocznymi zeznaniami podatkowymi, może sobie znacznie ułatwić to zadanie wykorzystując możliwości portalu podatkowego. Takie portale podatkowe zostały stworzone z myślą o łatwych i szybkich rozliczeniach bez żadnych kosztów dodatkowych za pomocą internetu po zainstalowaniu odpowiedniego programu np...

Czytaj więcej

Portal podatnika – ogromne udogodnienie dla podatników online

Aktualnie w dobie internetu nie do pomyślenia jest by nie istniał portal podatkowy. Wybierając usługę rozliczeń pit metodą online jest niezbędna umiejętność obsługi portalu podatnika.

W internecie występuje wiele nowoczesnych form takich portali. Portal podatkowy nie jest trudny w obsłudze. Ma łatwy do zapamiętania i używania wygląd i pozwala podatnikowi na szybkie poruszanie się po nim. Istnieje portal podatnika, który jest państwowy pod nazwą e – podatki oraz szereg innych portali podatkowych, może nawet bardziej przyjaznych, które oferują prywatne firmy internetowe. Na każdym portalu podatkowym będziemy mogli znaleźć gotowe do wypełnienia pity za dany rok, oraz program do ich wypełnienia, który z reguły jest prosty do zainstalowania oraz darmowy...

Czytaj więcej

Zmiana rezydencji podatkowej a PIT

Osoba fizyczna osiągająca dochody w Polsce podlega polskiemu prawu podatkowemu i z punktu widzenia rozliczeń z fiskusem może mieć status rezydenta lub nierezydenta.

Czytaj więcej

Portal podatkowy jako nowoczesna metoda na rozliczenie PIT

Od kilku już lat określenie portal podatkowy/portal podatnika na stałe zadomowiło się w terminarzu współczesnego polskiego podatnika. Choć wszyscy posiadamy pewne intuicyjne zrozumienie tego, czym portal podatkowy jest, nierzadko nazywamy w ten sposób każde elektroniczne narzędzie wspierające roczne rozliczanie deklaracji podatkowych. Zasadniczo nawet nieprecyzyjne używanie tego terminu prawdopodobnie nikomu w jego relacjach z fiskusem nie zaszkodzi, warto jednak wiedzieć czego powinniśmy wymagać od firm oferujących elektroniczny PIT i ogłaszających się mianem portalu podatnika.

Dla większości z nas portal podatkowy/portal podatnika to praktycznie każdy serwis informacyjny internetowy zajmujący się tematyką podatkową...

Czytaj więcej