program pit 2019 online

Podatki od zarobków w Internecie

Internet daje spore możliwości wykonywania działalności zarobkowej. Przychody z takiej działalności podlegają co do zasady opodatkowaniu.

Zarabiać w Internecie można na różne sposoby. Może to być działalność handlowa lub usługowa, prowadzenie strony www, przez Google AdSense i programy partnerskie, płatne przeglądanie stron www i klikanie reklam itd. Rozliczanie takich przychodów niejednokrotnie wzbudza wątpliwości zarówno podatników jak i urzędników.

Kiedy działalność gospodarcza?

W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, które podlegają obowiązkowi podatkowemu z chwilą podjęcia działalności, nie ma znaczenia, jakimi środkami świadczona jest usługa (może to być usługa internetowa) oraz jakim kanałem dokonano zapłaty.

Natomiast...

Czytaj więcej

Rozliczenie PIT 2020 a kwota wolna od podatku

Począwszy do roku podatkowego 2019 zmianom ulega kwota wolna od podatku – jej wymiar zależeć będzie od dochodu uzyskanego przez podatnika. Program do rozliczania PIT 2019, czy też rozliczenie pit 2019 przez Internet, powinny odzwierciedlać te zmiany w swoich opcjach.

Pojęcie kwoty wolnej od podatku określa wartość dochodu, do wysokości którego podatnik jest całkowicie zwolniony z obowiązku zapłaty podatku dochodowego. Kwota wolna od podatku wynika z zasady stosowania tzw. kwoty wolnej od podatku, co oznacza, iż podatnik może odejmować od wymaganego od niego podatku określoną kwotę – na rok 2019 ustaloną w wysokości maksymalnie 1188 zł. Jako konsekwencja jej stosowania, maksymalna kwota wolna od podatku wyniesie w tymże roku 6600 zł.

W celu obliczenia kwoty wolnej...

Czytaj więcej

Rozliczenie PIT online

Rozliczenie PIT online, pomimo że wnosi szereg nieocenionych udogodnień w proces wypełniania zeznania podatkowego może sporadycznie wymagać do poprawnego przygotowania dodatkowych wyjaśnień ze strony organów podatkowych.

Rozliczenie PIT online, pomimo że wnosi szereg nieocenionych udogodnień w proces wypełniania zeznania podatkowego może sporadycznie wymagać do poprawnego przygotowania dodatkowych wyjaśnień ze strony organów podatkowych.
Program do rozliczania PIT 2019 — nawet najbardziej zaawansowany — nie ma możliwości wiążącego rozstrzygnięcia poważnych wątpliwości dotyczących prawa podatkowego, z jakimi możemy się zetknąć w relacjach z fiskusem...

Czytaj więcej

Rozlicz PIT 2019 online za pomocą najbardziej odpowiedniego dla Ciebie oprogramowania PIT

Na rynku oprogramowania PIT z łatwością znajdziemy co najmniej kilka godnych uwagi systemów rozliczania podatków PIT. Pomimo to wybór właściwego dla naszej sytuacji i preferencji oprogramowania może nastręczać niemałe kłopoty dla początkującego w zakresie rozliczeń cyfrowych podatnika. Czym powinniśmy się kierować przy wyborze? Jaki program do rozliczania PIT 2020 będzie najwłaściwszy? Czy powinniśmy zdecydować się na PIT za 2020 online, czy też raczej zainstalować niezależny program rozliczeniowy w naszym komputerze?

W związku z tym, że rozwój rynku aplikacji podatkowych sprawia, iż poszczególne rozwiązania są z roku na rok bardziej dopracowane, prawdopodobnie każdy program PIT 2020 online spełni nasze podstawowe wymagania...

Czytaj więcej

Program do rozliczania PIT 2019 — nie tylko kwestia czasu

Sprofilowane narzędzie do rozliczeń podatkowych program PIT 2020 pozwala każdemu podatnikowi w nadspodziewanie krótkim czasie załatwić wszelkie formalności związane z rocznym zeznaniem podatkowym. Użytkownik takiego oprogramowania może być spokojny, jeśli idzie o poprawność swojego rozliczenia, a przy tym poświęca na całą operację jedynie kilka minut.

Program do rozliczania PIT już od lat stanowi preferowaną metodą przekazywania dokumentacji podatkowej do organów administracji podatkowej dla znaczącej liczby podatników w naszym kraju. Jest to liczba systematycznie rosnąca pomimo niezaprzeczalnego przywiązania do tradycyjnych formularzy papierowych kilkudziesięciu bardziej konserwatywnych procent naszych rodaków...

Czytaj więcej

Pitologia stosowana w drugiej dekadzie XXI wieku na ziemiach polskich: program do rozliczania PIT 2020

W drugiej dekadzie XXI wieku na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w powszechnym użyciu znalazły się narzędzia do elektronicznego rozliczania podatku dochodowego PIT. Jedno z nich tzw. PIT za 2020 online wedle wszelkiego prawdopodobieństwa okazał się rewolucyjnym rozwiązaniem, które na trwałe zmieniło zwyczaje podatkowe naszych przodków.

Dziś, gdy po eksperymentach kilku ostatnich stuleci wiemy już znakomicie, że podatek jest niezwykle nieefektywną formą podtrzymywania struktur państwowych, te niewiarygodne wręcz dla współczesnego obywatela, a zrozumiałe jedynie z historycznej perspektywy naukowca zmagania między żywym organizmem państwa a aktywną ekonomicznie jednostką budzić mogą jak najgorsze skojarzenia...

Czytaj więcej

Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu za pracę

Wejście w życie z dniem 1 stycznia 2003 roku ustawy z dnia 10 października 2002 r. oku. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę zakończyło okres określania najniższego wynagrodzenia za pracę przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej na podstawie art. 77 Kodeksu pracy.

Czytaj więcej

Sposoby zwrotu nadpłaty podatku

Rozliczając pity 2020 możemy spotkać się z sytuacją, że z rocznego rozliczenia pit wynika niższy należny podatek niż kwota zaliczek odprowadzonych do organów skarbowych. W takim przypadku podatnik może liczyć na zwrot nadpłaty.

Czytaj więcej

Ulga na leki

Zgodnie z zapisem art.26. ust. 7a pkt.12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w ramach ulgi rehabilitacyjnej podatnik może odliczyć od dochodu wydatki poniesione na zakup leków. Są jednak pewne ograniczenia i warunki do spełnienia przez podatnika.

Czytaj więcej

Lepszy klimat dla składających deklaracje podatkowe

Projekt nowej Ordynacji Podatkowej przyjęty przez rząd 13 października 2020 roku zawiera założenia kierunkowe zmian, jakie proponuje Komisja Kodyfikacyjna Ogólnego Prawa Podatkowego. Podatników może zainteresować w szczególności nowa regulacja dotycząca pojęcia, charakteru i sposobu składania przez nich deklaracji podatkowych i ich korekt.

Czytaj więcej