Rozdajemy książki Suzanny Eibuszyc “Pamięć jest naszym domem”

Kilka dni temu pojawiła się w księgarniach książka Suzanny Eibuszyc “Pamięć jest naszym domem”, opisująca interesującą historię polskiej Żydówki, która walczy o przeżycie drugiej wojny światowej w Związku Radzieckim. Warto sięgnąć do tej książki z wielu powodów, ale przede wszystkim dlatego, że jest to dobrze napisane, momentami przerażające, świadectwo minionego wieku. I zwyczajny, potrzebny w naszym kraju, zapis polskiego antysemityzmu, zarówno przedwojennego, wojennego, jak i powojennego. Zapis bez specjalnego nadęcia ani przesady, skupiający się na konkretnych doświadczeniach konkretnych osób.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka podarowało nam kilka egzemplarzy tej książki. Jak je zdobyć?

4 egzemplarze rozdamy w CIŻ Cafe – Centrum Informacji Żydowskiej przy Włodkowica 9 we Wrocławiu. Złóż zamówienie przynajmniej za 20 zł między 1 a 22 czerwca. Napisz na odwrocie paragonu swój e mail (albo numer telefonu) i przekaż go baristom. 23 czerwca wylosujemy 4 osoby, które otrzymają książki.

2 egzemplarze rozdamy na naszym profilu na Facebooku. Wystarczy, że pomiędzy 1 a 22 czerwca polubisz nasz konkursowy post [kliknij tutaj], skomentujesz go, udostępnisz na swojej ścianie i zaprosisz przynajmniej 4 osoby do polubienia naszego profilu. Losowanie nagród 23 czerwca.

pamięć-jest-naszym-domem-suzanna-eibuszyc-holokaust-literatura-roma-talasiewicz-eibuszyc-memory-is-our-home

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.