Wygraj książkę „Brunatna kołysanka” Anny Malinowskiej

Do rozdania mamy 3 egzemplarze wydanej niedawno książki Anny Malinowskiej „Brunatna kołysanka” (wyd. Agora) o polskich dzieciach uprowadzonych w czasie wojny przez założone z rozkazu Himmlera stowarzyszenie Lebensborn. Zadaniem ośrodków Lebensbornu było działanie na rzecz odnowienia krwi niemieckiej.

O Zdzisiu napisano, że „jeżeli otrzyma dobre kierownictwo, może stać się dobrym Niemcem”, gdyż „rozporządza dobrymi właściwościami charakteru”.
Leszek przysporzył za to trochę kłopotu, bo już w drugim tygodniu pobytu w ośrodku uciekł, oświadczając, że jego gołębie zginęłyby w domu z głodu. Eksperci, którzy przeprowadzali badania rasowe stwierdzili: „W nauce jest jednak wcale rozgarnięty i inteligentny. Nie zasługuje jednak na ponowne zniemczenie”.

chidusz-brunatna-kolysanka-anna-malinowska-agora-historie-uprowadzonych-dzieci

To zdawkowo przedstawione losy zaledwie dwójki z tysięcy polskich dzieci porwanych do Niemiec. Anna Malinowska przytacza ich o wiele więcej, przywracając także pamięć Romana Hrabara, adwokata, który niemal całe życie poświęcił demaskacji procederu i odnajdywaniu biologicznych rodziców dzieci.

Co zrobić, żeby wygrać książkę?

– zaprosić pięciu znajomych do polubienia naszego profilu na Facebooku
– napisać komentarz pod postem dotyczącym konkursu [kliknij tutaj]

Trzy najlepsze komentarze wybierze redakcja. Konkurs trwa do północy 31. marca. Recenzja książki w następnym numerze “Chiduszu”.