Dwadzieścia dwa noworoczne życzenia

Obyśmy zostali zapisani w Księdze Życia na rok 5778! Oby ten rok obfitował w błogosławieństwa o pozytywnej i kreatywnej treści, a wszelkie negatywne rozporządzenia zostały zawetowane, abyśmy mogli cieszyć się słodkim i wypełnionym treścią Nowym Rokiem!
Michael Schudrich
Naczelny Rabin Polski

Mam nadzieję, że nadchodzący rok będzie mniej przerażający i trochę bardziej naiwny, jeśli chodzi o zaufanie i akceptację osób, których pochodzenie etniczne i wierzenia są odmienne od naszych.
Etgar Keret

Mam nadzieję, że społeczność żydowska w Polsce, Żydzi na całym świecie i wszyscy ludzie doświadczą kolejnego roku jako czasu sprawiedliwości, współczucia, tolerancji, demokracji, pokoju, a także, co niemniej ważne, doświadczania humanistycznej, multikulturalnej edukacji w duchu otwartości. Szana towa!
prof. Yair Zakovitch

„Ben Zoma powiedział: kto jest bohaterem spośród bohaterów? Ten, kto potrafi panować nad sobą… a inni powiedzieli: ten, który z wroga uczyni umiłowanego“ (Awot de-Rabi Natan [wersja A] 23)
Życzę nam wszystkim, Żydom i światu, roku pełnego takich bohaterów!
Rani Jaeger

happy-teachers-appreciation-week
Przekaż darowiznę na cele statutowe Fundacji Żydowskiej „Chidusz": 
42 1140 2004 0000 3602 7568 2819 (mBank)

Nie martwmy się, gdy jest źle, bo będzie lepiej, ale wcześniej zróbmy coś w tym kierunku.
Paweł Smoleński

Oby w przyszłym roku Polska pokazała swoje prawdziwe oblicze, potrzebujemy go…
prof. Moshe Rosman

Życzmy sobie, żeby nadchodzący rok był gorszy od następnego, ale lepszy od poprzedniego: jak szaleć z optymizmem, to na całego.
Konstanty Gebert

Bezpiecznego, pełnego stabilizacji i pokoju Nowego Roku, aby przyniósł on cud ŻYCZLIWOŚCI w relacjach między nami.
Leszek Piszewski
Przewodniczący ZGWŻ w RP

Nadchodzący rok 5778 będzie wyjątkową okazją do świętowania dla naszych obu narodów, będziemy wspólnie obchodzić zarówno 70. rocznicę powstania Państwa Izrael, jak również 100-lecie niepodległości Polski. W tym szczególnym roku jubileuszowym życzę Państwu przede wszystkim słodkiego roku i wszelkiej pomyślności.
Anna Azari
Ambasador Izraela w Polsce

Drodzy czytelnicy „Chiduszu”, chciałbym życzyć Wam dobrego i słodkiego roku, obfitującego w chiduszim, to znaczy w nowości!
!תהא שנת עוד חידושים
rabin Samuel Rosenberg

W nadchodzącym roku życzymy nam wszystkim 5778 powodów do dumy.
JCC Warszawa

Jacek Kaczmarski śpiewał „a ty siej, a nuż coś wyrośnie”; obyśmy mieli chęć i siłę siać (próbować, walczyć, wierzyć) pomimo tego, że tylko „a nuż” się uda…
Monika Krajewska

Wszystkim czytelnikom „Chiduszu” życzę zdrowego, spokojnego i dostatniego 5778 roku, aby przyniósł on błogosławieństwo Narodowi Izraela i całemu światu.
rabin Jonathan Sacks

Mam nadzieję, że w przyszłym roku ludzie częściej będą patrzeć sobie w oczy, zamiast spoglądać na komórki.
Eshkol Nevo

Wszyscy w JCC czytają i lubią „Chidusz”, więc trzymajcie nadal wysoki poziom i publikujcie jeszcze więcej ciekawych artykułów!
JCC Kraków

Świat i Polska osuwają się – oby nie w przepaść; musimy zatem zakotwiczyć się w czymś najstabilniejszym, najmniej ruchomym, najmniej podatnym na rozpad: niech każdy znajdzie swoją Torę, jakkolwiek ją rozumie – przyda się w nadchodzącym roku.
prof. Stanisław Krajewski

Przed zbliżającym się Nowym Rokiem swoje myśli kieruję ku refleksji nad kondycją świata i ku temu, co każdy z nas osobno i razem, jako społeczność, możemy zrobić, żeby stał się lepszym miejscem.
prof. Barbara Kirshenblatt-Gimblett

W następnym roku żydowskim mam nadzieję, że żydowski Bóg się obudzi i ześle dużo więcej deszczu na Izrael.
Meir Shalev

Święta Rosz ha-Szana i Jom Kipur łączą ze sobą dwa pojęcia, pozornie niemające ze sobą żadnego związku: stwarzanie i przebaczenie. Jeżeli w momentach, kiedy przebaczenie nas przerasta, moglibyśmy zastąpić je mocą stwarzania, być może wtedy tak bardzo umocniony świat nie potrzebowałby już przebaczenia.
Barbara Lerner Spectre
Założycielka PAIDEI – Europejskiego Instytutu Studiów Żydowskich w Szwecji

Moim życzeniem na przyszły rok, a zarazem marzeniem i celem pracy we Wrocławiu jest to, żeby jeszcze więcej osób czuło, że gmina to ich drugi dom i brało odpowiedzialność za przyszłość tego miejsca.
rabin David Basok

Chodźmy wszyscy spać i obudźmy się dopiero, jak to całe gówno się skończy.
Alex Epstein

Słodkiego i dobrego 5778 roku! Szana towa u-metuka!
Redakcja Chiduszu