Rozdajemy książki Marceline Loridan-Ivens “I nie wróciłeś”

Od kilku dni w księgarniach można kupić książkę Marceline Loridan – Ivens “I nie wróciłeś”. Mamy kilka propozycji, jak dostać tę książkę za darmo.

 

Zaproś pięć osób do polubienia naszej strony na Facebooku, polub, skomentuj i opublikuj na swojej ścianie post dotyczący konkursu i wygraj książkę.

Przyjdź do CIŻ Cafe, złóż zamówienie za minimum 10 zł, zostaw swój adres e mail na barze i wygraj książkę.

I najbardziej kreatywna opcja: przyjdź do CIŻ Cafe, zamów kawę (w cenie małej dostaniesz dużą), przeczytaj pierwszy rozdział książki “I nie wróciłeś” i napisz do nas swoje wrażenia, jedno, dwa, piętnaście zdań – ile sobie życzysz (na kartce, bądź elektronicznie na adres redakcja@chidusz.com) i wygraj książkę.

Wszystkie konkursy trwają do końca października, nagrody rozdamy na początku listopada.

Recenzja książki w październikowym “Chiduszu”, a poniżej krotki opis:

Może trudno ci będzie w to uwierzyć, ale mimo tego, co nas spotkało, byłam osobą pogodną. Pogodną w ten nasz specyficzny sposób – żeby zemścić się za to, że jestem smutna i jednak się śmiać. Ale się zmieniam. To nie gorycz, nie stałam się zgorzkniała. Jest po prostu tak, jakby już mnie tu nie było. Słucham radia, wiadomości, wiem, co się dzieje, i coraz częściej ogarnia mnie strach. Nie znajduję w tym wszystkim swojego miejsca.

Życie w obozie koncentracyjnym, do którego autorka trafiła, mając kilkanaście lat, stanowi jedynie tło opowieści o powrocie do wolności i życia. To długa rozmowa z ojcem, który tam zginął, list pisany po wielu latach do jedynego człowieka, który potrafiłby zrozumieć.
Wzbudzająca wiele kontrowersji francuska dziennikarka w nietypowy sposób dołącza do grona piszących o obozach koncentracyjnych. To nie jest relacja z miejsca, w którym trzeba było staczać walkę o każdą chwilę życia, ale opowieść o niemożliwym powrocie do świata, który stał się obcy i nieprzychylny, o tęsknocie za tymi, którym niczego nie trzeba by tłumaczyć. O życiu na zawsze naznaczonym tragedią.