„Na obcej ziemi” – Izrael Joszua Singer [konkurs]

ZAPRASZAMY DO KONKURSU, W KTÓRYM MOŻNA WYGRAĆ NIETŁUMACZONE DOTĄD NA JĘZYK POLSKI OPOWIADANIA IZRAELA JOSZUY SINGERA, STARSZEGO BRATA NOBLISTY. 

Więcej na temat Izraela J. Singera piszemy w czerwcowym „Chiduszu” (5/2020)Na obcej ziemi to zbiór opowiadań wydany po raz pierwszy w Wilnie w 1925 roku. Zróżnicowany pod względem narracji, a także podejmowanych tematów – stanowi ciekawe zjawisko w ówczesnej literaturze jidysz. Izrael Joszua Singer w doskonały literacko sposób prezentuje czytelnikowi mieszankę stylów, perspektyw czy  religii. Opowiadanie Stare Miasto, otwierające zbiór, publikujemy w czerwcowym „Chiduszu”.

 

CO ZROBIĆ, ABY WYGRAĆ KSIĄŻKĘ?

Wystarczy zrobić zdjęcie czerwcowego „Chiduszu” i wysłać je do nas na adres: office@chidusz.com. Nasza redakcja wyłoni autorów najciekawszych zdjęć, którzy otrzymają książki. Na zdjęcia czekamy do 28 czerwca 2020 roku. Następnie fotografie opublikujemy na naszym facebookowym profilu i podamy informację, kto wygrał książki.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

 

Biorąc udział w konkursie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie przez Fundację Żydowską „Chidusz” danych osobowych koniecznych do przeprowadzenia konkursu (w tym adresu do wysyłki w przypadku wygrania książki). Wysyłając zdjęcie wyrażają Państwo zgodę na publikację fotografii oraz imienia (bądź wskazanego przez Państwa pseudonimu) na profilu facebookowym magazynu „Chidusz”. Jeden uczestnik może wygrać jedną książkę. Książki wysyłamy na terenie Polski listem ekonomicznym, nierejestrowanym. W przypadku zagubienia przesyłki przez operatora pocztowego, nie ma możliwości wysłania kolejnego egzemplarza. Przed wysłaniem do nas zdjęcia prosimy się upewnić, że są Państwo jego autorem bądź mają Państwo prawa autorskie do fotografii. Prosimy, aby nie wysyłać adresów do wysyłki wraz ze zdjęciem – poprosimy o nie dopiero po zakończeniu konkursu. Jeżeli zasady konkursu są niezrozumiałe, zapraszamy do kontaktu: office@chidusz.com.