Alosza Awdiejew we Wrocławiu na Purim!

Po raz kolejny Gmina Żydowska we Wrocławiu zaprasza na Wielki Bal Purimowy do wrocławskiej synagogi Pod Białym Bocianem. Jak co roku, podczas tej wyjątkowej nocy żydowskiego karnawału obowiązują przebrania, należy wypić (pryznajmniej nieco) alkoholu i bawić się do białego rana

Bal rozpocznie uroczysta hawdala (hebr. oddzielenie), czyli bardzo krótkie nabożeństwo na zakończenie szabatu, który 2 kwietnia kończy się o godzinie 20:17, stąd nietypowa godzina rozpoczęcia tej imprezy.

Po hawdali odbędzie się koncert Aloszy Awdiejewa, znanego z krakowskiej “Piwnicy pod Baranami”.

Po zakończeniu koncertu rozpocznie się purimowa impreza z didżejem do białego rana. W cenie biletu każdy otrzyma trzy izraelskie drinki (bądź napoje bezalkoholowe), pamiętać jednak należy, że Purim to wyjątkowe święto, podczas którego należy wypić przynajmniej nieco alkoholu. Tradycja mówi, że pić należy ad lo jada (hebr. aż nie będziesz wiedział), czyli aż nie będziesz w stanie rozróżnić biblijnego imienia przeklętego Hamana od błogosławionego Mordechaja [czytaj więcej o piciu w Purim].

W trakcie balu odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie karnawałowe oraz Purim Playback Show, do którego można zgłaszać się podczas kupowania biletów w CIŻ Cafe – Centrum Informacji Żydowskiej przy ulicy Włodkowica 9 we Wrocławiu. Bilety można również zamówić poprzez adres e mail: cizwroclaw@gmail.com i tam również zgłaszać swoją chęć uczestnictwa w Purim Playback Show. Uczestnictwo w Purim Playback Show należy zgłaszać do 28 marca 2016 roku.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Koszerna kuchnia gminy żydowskiej jak co roku zaprezentuje tradycyjne karnawałowe przysmaki purimowe.

Bilety w cenie 50 zł (60 zł w dniu balu) do kupienia w CIŻ Cafe przy Włodkowica 9 we Wrocławiu. Sprzedaż internetowa pod adresem: cizwroclaw@gmail.com

Wielki Bal Purimowy 2016 we Wrocławiu

Wielki Bal Purimowy 2016 we Wrocławiu