We Wrocławiu spalono kukłę Żyda [wideo]

Nieprawdopodobne.

We Wrocławiu dziś, tj. 18 listopada 2015 roku spalono na Rynku kukłę Żyda. Może trochę z rozpędu, może trochę przez przypadek. Zawsze jakoś próbujemy sobie to wyjaśniać. Druga rzecz, którą często robimy, to umniejszanie wagi: przecież to tylko kukła, przecież Dzielnica Wzajemnego Szacunku jest kawałek dalej, przecież grupa była mała.

Kukła w sumie też była mała, z gracją oblana benzyną, przecież gdyby rzeczywiście chodziło o Żydów, to by ją spalono przed synagogą. Albo synagogę by spalono. A tak to tylko kukła. Zawsze mogli przecież spalić ją na Placu Solnym, gdzie św. Jan Kapistran palił Żydów w średniowieczu. Nic wielkiego się nie stało. Warto by temu poświęcać uwagę, gdyby rzeczywiście jakiegoś Żyda spalono na Rynku. A tak, to kto i po co miałby przerywać tę manifestację?

ONR na wrocławskim Rynku

Dziękujemy za liczne wyrazy niezgody na to, co wydarzyło się na wrocławskim Rynku. Specjalne pismo otrzymaliśmy od społeczności żydowskiej w Bułgarii oraz od wrocławskiej Fundacji Dom Pokoju. Swoje oświadczenie napisał również prezydent wrocławia rafał dutkiewicz.