Spotkanie autorskie z Andrzejem Krakowskim

21.09.2015 roku, w najbliższy poniedziałek w CIŻ Cafe (Centrum Informacji Żydowskiej) o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie z Andrzejem Krakowskim, autorem książki “Pollywood. Jak stworzyliśmy Hollywood”. Spotkanie poprowadzi Karolina Wojciechowska. Po spotkaniu będzie można kupić książkę.

Kinematograf wynalazł Polak. Pierwsze kina zakładał Polak! Samuel Goldwyn to Polak! Bracia Warner? To też Polacy! Pola Negri – to przecież oczywiste…

Nie wiadomo jak potoczyłyby się dzieje światowego kina, gdyby nie liczni przybysze z Polski, którzy od samego początku budowali potęgę Hollywood. Schodzili się i rozchodzili, rywalizowali, podkradali sobie pomysły. Lista nazwisk jest długa a historie prawdziwe, zaskakujące i zabawne.

Autor, reżyser i wykładowca, prezentuje zaskakujące oblicza przemysłu filmowego, kulisy powstawania przełomowych dla kina wynalazków oraz pierwszych w historii filmów, które trwale zapisały się w światowej kinematografii.

Świetna propozycja nie tylko dla wielbicieli X Muzy!

Z tej okazji kawiarnia CIŻ Cafe przedłuża promocję festiwalową w ramach KAWA Festiwal – jeszcze w poniedziałek pyszne muffiny w zestawie z espresso będzie można kupić za 10 zł.

Zapraszamy serdecznie!