Wygraj “Polacos” – wyjątkową opowieść o kostarykańskich Żydach [KONKURS]

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie.

Do wygrania świetny reportaż Anny Pamuły “Polacos” o polskich Żydach w Kostaryce wydany niedawno przez Wydawnictwo Czarne. Co zrobić, aby wygrać? Zaproś przynajmniej 5 osób do polubienia naszej strony na Facebooku oraz zrób zdjęcie jednego z tegorocznych numerów “Chiduszu” w dowolnym miejscu – pokaż, w jakich Ty okolicznościach czytasz naszą gazetę. Umieść to zdjęcie w komentarzu do konkursowej wiadomości na naszym Facebooku i udostępnij ten post na swojej ścianie. Wybierzemy aż cztery osoby, które otrzymają kostarykański reportaż “Polacos”.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

„Polacos” uzupełnia kolejny brakujący element polskiej historii. Anna Pamuła zabiera czytelnika w egzotyczną podróż do Kostaryki, którą od 1892 roku zamieszkują polscy Żydzi. Opowiada fascynującą, mało znaną historię. I chociaż życiorysy bohaterów co rusz zahaczają o Zagładę i o trudne relacje polsko-żydowskie, autorce udało się na kartkach „Polacos” przemycić kostarykańskie słońce, optymizm i radość życia. To idealna lektura na wiosnę.

Więcej o książce w kolejnym numerze “Chiduszu” dostępnym już za tydzień w Empikach. Wysyłka na terenie kraju. Zapraszamy!