List Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów do Prezydenta RP Andrzeja Dudy

W środę 18 listopada, na Rynku we Wrocławiu, podczas manifestacji zorganizowanej przez Obóz Narodowo – Radykalny i Młodzież Wszechpolską spalono kukłę przedstawiającą postać Żyda.

W związku z tymi wydarzeniami Polska Rada Chrześcijan i Żydów wystosowała list do Prezydenta Polski, Andrzeja Dudy, w którym apeluje o zajęcie przez Prezydenta stanowiska i przeciwstawienie się narastającej fali nienawiści wobec nie tylko uchodźców, ale wszystkich ludzi innych narodowości czy religii mieszkających w Polsce.

Polska Rada Chrześcijan i Żydów wyraziła w liście swoją gotowość do podjęcia wspólnej pracy z politykami i instytucjami państwowymi nad uspokojeniem nastrojów społecznych i wspieraniem postaw szacunku wobec wszelkiej „inności” w naszym społeczeństwie.

Polska Rada Chrześcijan i Żydów od 25 lat koncentruje swoje wysiłki na wzajemnym poznaniu się i zrozumieniu chrześcijan i Żydów mieszkających w Polsce. Pracuje nad przezwyciężaniem stereotypów i pogłębianiem kontaktów międzyreligijnych między obiema wspólnotami religijnymi.

List podpisali obaj współprzewodniczący Rady: od strony chrześcijańskiej, Bogdan Białek, od strony żydowskiej prof. Stanisław Krajewski.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć.