Chanuka we Wrocławiu

Podczas Chanuki w zeszłym roku otworzyliśmy pierwszą w Polsce koszerną kawiarnię, w tym roku w centrum wydarzeń znajdzie się otwarcie wyremontowanej małej synagogi (szulu), która przez ostatnie pół roku poddana była gruntownej renowacji. Już 10 grudnia zapraszamy na wspólne, uroczyste otwarcie, podczas którego gościć będziemy m.in. Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha.

Podczas tegorocznego świętowania odwiedzi nas także Yitzchak Rapoport (rabin Wrocławia w latach 2006 – 2011) oraz Danielle i David Basok, którzy od dwóch lat wspierają nasza wspólnotę.

We środę, 9 grudnia, po zapaleniu świec na dziedzińcu, odbędzie się w synagodze przedstawienie dzieci ze Szkoły Podstawowej Dialogu Kultur Etz Chaim zatytułowane „Stał się wielki cud”, po którym zapraszamy na tradycyjny chanukowy poczęstunek oraz gry i zabawy związane ze świętem.

W piątek, 11 grudnia zapraszamy na chanukowy szabat do odnowionej małej synagogi (przypominamy o zapisach na to wydarzenie w synagodze bądź mailowo: cizwroclaw@gmail.com)

We środę, czwartek i sobotę zapraszamy na wykłady naszych gości związane ze świętem, które odbędą się w CIŻ Cafe. Szczegóły na plakacie poniżej.

Chag Chanuka sameach!

Do zobaczenia na Włodkowica!

chanuka-hanukkah-hanuka-white-stork-synagogue-synagoga-pod-bialym-bocianem-szul-mala-synagoga-remont-malej-synagogi-wroclaw-jewish-life-poland-michael-schudrich-bente-kahan

Kliknij na plakat, aby powiększyć