Testy: Program do rozliczania PIT 2017

Z uwagi na niemałe zamieszanie medialne wokół najnowszej edycji PIT za 2020 online, społeczna poprzeczka oczekiwań wobec obecnego zaledwie od kilku lat na polskim rynku narzędzia podatkowego została postawiona wyjątkowo wysoko. Ponieważ sama idea rozliczenia podatku dochodowego z użyciem aplikacji program PIT 2020 online jest wciąż dla sporej grupy podatników kontrowersyjna, postanowiliśmy niezależnie zbadać wiarygodność informacji udostępnionej przez producenta na temat możliwości oprogramowania. Zapraszamy do zapoznania się naszymi impresjami, jakie wynieśliśmy z tego doświadczenia, słowem — niekoniecznie rozlicz PIT 2020 online, by wyrobić sobie opinię na temat tego, czym ono jest.

Pierwsze wrażenie związane z aplikacją potocznie nazywaną program do rozliczenia PIT 2020 jest jak najbardziej pozytywne. Interfejs użytkownika ma nowoczesny minimalistyczny charakter bez zbędnej nadwyżki przytłaczającej informacji, jak to bywało w przeszłości. Już na samym wstępie otrzymujemy możliwość rozliczenia „w biegu” absolutnie bez udostępniania producentowi jakichkolwiek informacji na swój temat, ale możemy także pokusić się założenie konta użytkownika, co wedle wprowadzającej noty zapewni nam szereg korzyści, jak choćby ewentualność wielokrotnego powrotu do pracy nad raz rozpoczętą deklaracją. Zdecydowaliśmy się na założenie konta, co nie było skomplikowane i już po chwili przeszliśmy do wstępnego etapu naszego tegorocznego zeznania podatkowego. I tutaj — miłe zaskoczenie. Zamiast widoku czarno-białego formularza PIT szereg prostych pytań, na które bez trudu można odpowiedzieć. Pytania mają na celu w zrozumiałym dla podatnika języku uzyskać od niego podstawowe informacje na temat jego sytuacji podatkowej (takie odnieśliśmy wrażenie) i choć z początku nie jest to oczywiste, stanowią ogromne ułatwienie dla każdego, dla kogo wybór takiej, a nie innej deklaracji nie jest bynajmniej czymś prostym. Odpowiadając na nie, dajemy programowi podstawy do zasugerowania nam rozliczenia PIT, które może być dla nas najbardziej właściwe. Program do rozliczania pit 2020 naprawdę robi bardzo pozytywne wrażenie ze względu na tą całkowicie nową funkcję. Z czasem zdajemy sobie jednak sprawę z faktu, iż nie jest to wyizolowana funkcja, a raczej sposób całościowego podejścia do kwestii rozliczania podatków. W równie intuicyjny sposób korzystamy z ulg i odliczeń (oczywiście, jeżeli jesteśmy do nich uprawnieni). Program niejako proponuje nam wszelkie możliwe w naszej sytuacji preferencje podatkowe, tak więc niezwykle trudno jest nie skorzystać z czegoś, z czego mamy możliwość skorzystania.

Na podstawie naszych wrażeń z pracy oprogramowaniem PIT możemy z pełną odpowiedzialnością polecić je każdemu podatnikowi oczekującemu nowoczesnego i profesjonalnego rozliczenia PIT.