Po dziesięcioleciach powróciła do wrocławia koszerna kawiarnia

CIZ CAFE logo

 

Otwarta od niedzieli do czwartku od 9 do 21
w piątki od 9 do zachodu słońca

Można by przypuszczać, że koszerność dla osób niereligijnych nie ma żadnego znaczenia. Nie do końca tak jest. W Polsce niedostępne są koszerne ulepszacze, zamienniki naturalnych składników, jednym słowem wszystko, co pomaga producentom żywności, a znacznie utrudnia życie tym, którzy chcą zdrowo jeść. Nasze ciasta, izraelskie burekasy czy humus – zgodnie z Tradycją i z największą przyjemnością – są przygotowywane z najwyższej jakości produktów, bo tylko takie są w naszym kraju koszerne.

Pomiędzy synagogą Pod Białym Bocianem a CIŻ Cafe znajduje się jedyna kuchnia we Wrocławiu, gdzie mogą być przygotowywane nasze wypieki. Nasi Goście otrzymują coś wyjątkowego, przygotowanego według specjalnych zasad i receptur. W menu nie ma ściśle określonych ciast, gdyż codziennie pieczemy coś innego. Tradycyjnie jednak w okresie jesienno – zimowym podajemy szarlotkę na mące macowej.

Najważniejsza jest jednak kawa. Przywożona z małej palarni pod Warszawą, zawsze świeżo mielona. Nie nazywamy jej w wymyślny sposób i nie opowiadamy o jej aromacie, smaku czy kolorze. Wolimy, aby Nasi Goście sami ją powąchali, obejrzeli i skosztowali.

Oprócz tradycyjnej kawy z ekspresu nasi Goście – pod czujnym okiem baristów – mogą sami zaparzyć wyjątkowe kawy przelewowe (z tzw. dripa). Parzenie kawy to prawdziwa ceremonia i dlatego postanowiliśmy włączyć Was w ten proces. Przy większych zamówieniach używamy do tego specjalnie dla nas skontruowanej kawowej menory, widocznej na zdjęciu u góry strony.

CIŻ Cafe to miejsce, gdzie na co dzień spotyka się społeczność żydowska Dolnego Śląska. „Chidusz” organizuje tam wiele spotkań, wykładów i warsztatów, na które zawsze Państwa zapraszamy. Szczegóły pojawiają się na naszych stronach i na Facebooku.