Najważniejsze aspekty rozliczania PIT

Sporo osób zastanawia się, jak wygląda rozliczenie PIT przez Internet. Co prawda, metoda rozliczeń internetowych nie jest już taka nowa – od kilku lat mamy możliwość rozliczać swoje podatki online. W dalszym ciągu jednak wielu podatników nie korzysta z tej formy rozliczeń. Niektóre osoby wahają się, czy aby na pewno, rozliczenie PIT online jest tak proste, jak mówią. Dlatego dziś pokrótce przedstawimy najważniejsze aspekty rozliczania PIT przez Internet.

Przede wszystkim do rozliczenia pit online potrzebny Ci będzie program do PIT. Programów do PIT jest mnóstwo, jednak nie każdy jest godny polecenia. Jeśli chcemy mieć pewność, że PIT rozliczymy bezbłędnie, bezpiecznie i szybko, wybierajmy programy, które pochodzą z pewnych źródeł. Znajdziemy je między innymi na portalach podatnika. Warto także zwracać uwagę na opinie o danym programie PIT, mogą nam one wiele powiedzieć na temat jego funkcjonalności czy skuteczności.

Przez Internet możemy rozliczyć każdy rodzaj deklaracji podatkowej. Niektóre osoby zastanawiają się, czy mogą rozliczyć na przykład PIT-36L czy PIT-28 przez Internet. Oczywiście, że tak! Programy PIT dają nam możliwość rozliczenia każdego zeznania podatkowego, nie istotne jest więc to, z jakiego źródła pochodzą Twoje dochody.

A co z odliczeniami podatkowymi i przekazaniem 1 procenta podatku? Przez Internet także zrobisz to bez problemu. Program PIT samodzielnie podpowie Ci, jakie ulgi podatkowe CI przysługują i które możesz odliczyć od składanego zeznania podatkowego. Nie musisz więc posiadać na ten temat żadnej wiedzy, program do PIT wszystko zrobi za Ciebie.

Czy decydując się na rozliczenie pit 2016 przez internet, masz pewność, że Twój PIT rzeczywiście dotrze do urzędu skarbowego? Oczywiście, że tak! Program PIT, po wysłaniu zeznania podatkowego, generuje oficjalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru – dokument, który jest gwarancją odebrania Twojego PIT w urzędzie skarbowym. Nie ma więc obaw, że Twój PIT gdzieś się zagubi lub trafi w nieodpowiednie ręce.